EUSO 2018
(16η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών)

Αποφάσεις έναρξης της 16ης Ευρωπαϊκής Ολυμπιάδας Φυσικών Επιστημών (ΠΑΝΕΚΦΕ)

Προκήρυξη του τοπικού διαγωνισμού EUSO 2018 για τα Λύκεια της δικαιοδοσίας του ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας (συμπεριλαμβάνει και τις προαπαιτούμενες γνώσεις των μαθητών)

Προκήρυξη του τοπικού διαγωνισμού EUSO 2018 για τα Λύκεια της δικαιοδοσίας του ΕΚΦΕ Χαλανδρίου (συμπεριλαμβάνει και τις προαπαιτούμενες γνώσεις των μαθητών)

Πρόσκληση της ΠΑΝΕΚΦΕ για το Σάββατο 27/1 στην τελική φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού  EUSO 2018

Δελτίο τύπου για τη διεξαγωγή των τοπικών διαγωνισμώντων ΕΚΦΕ Χαλανδρίου και Νέας Ιωνίας

ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Θέματα Φυσικής
   Θέματα Χημείας
   Θέματα Βιολογίας

ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ & ΕΠΑΙΝΩΝ

Πρόσκληση ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας
   Παρουσίαση των θεμάτων και των αποτελεσμάτων κατά την εκδήλωση της απονομής βραβείων στο ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας.
Το βίντεο από το διαγωνισμό Νότιας Ελλάδας
  Συγχαρητήρια στο ΙΓΕΛ Αγία Αικατερίνη, αρμοδιότητας του ΕΚΦΕ Ν. Ιωνίας, για την τέταρτη θέση στα πέντε βραβεία που δόθηκαν στο διαγωνισμό της Νότιας Ελλάδας. Τα τελικά αποτελέσματα και τα θέματα έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της ΠΑΝΕΚΦΕ.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΤΟΠΙΚΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ