EUSO 2015
(13η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών)

Αφίσα για την έναρξη της 13ης Ευρωπαϊκής Ολυμπιάδας Φυσικών Επιστημών

Πρόσκληση του ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας για συμμετοχή των Λυκείων της αρμοδιότητάς του στον τοπικό διαγωνισμό για την επιλογή μαθητών που θα συμμετάσχουν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό EUSO 2015
   Ενημερωτικό σημείωμα του ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας για τα Λύκεια που εξεδήλωσαν ενδιαφέρον να συμμετάσχουν στον τοπικό διαγωνισμό, για το πρόγραμμα τέλεσης του τοπικού διαγωνισμού στις 13/12 και οδηγίες προς τους μαθητές.

Πρόσκληση του ΕΚΦΕ Χαλανδρίου για συμμετοχή των Λυκείων της αρμοδιότητάς του στον τοπικό διαγωνισμό για την επιλογή μαθητών που θα συμμετάσχουν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό EUSO 2015
 Ο τροπικός διαγωνισμός για τα Λύκεια της αρμοδιότητας του ΕΚΦΕ Χαλανδρίου θα τελεσθεί το Σάββατο 13/12, από τις 10πμ - 2μμ, στις εγκαταστάσεις του ΕΚΦΕ Χαλανδρίου και τα εργαστήρια του παρακείμενου 2ου Λυκείου Χαλανδρίου. Οι διαγωνιζόμενοι μαθητές πρέπει να φέρουν μαζί τους υποχρεωτικά: ταυτότητα, στυλό, μολύβι, γόμα, χάρακα και προαιρετικά εργαστηριακή ποδιά.

ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Θέματα Φυσικής (εκδοχή ΕΚΦΕ Χαλανδρίου)
   Θέματα Φυσικής (εκδοχή ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας)
   Θέματα Χημείας
   Θέματα Βιολογίας

ΑΠΟ ΤΟ ΕΚΦΕ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

ΑΠΟ ΤΟ ΕΚΦΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ & ΕΠΑΙΝΩΝ

Πρόσκληση του ΕΚΦΕ Χαλανδρίου για την απονομή Βραβείων & Επαίνων στους συμμετάσχοντες μαθητές των Λυκείων της αρμοδιότητάς του.
   Πρόσκληση του ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας για την απονομή Βραβείων & Επαίνων στους συμμετάσχοντες μαθητές των Λυκείων της αρμοδιότητάς του.
   Παρουσίαση των θεμάτων και των αποτελεσμάτων κατά την εκδήλωση της απονομής βραβείων στο ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας.
   Παρουσίαση των θεμάτων και των αποτελεσμάτων κατά την εκδήλωση της απονομής βραβείων στο ΕΚΦΕ Χαλανδρίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΠΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΕΚΦΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

α/α Σχολείο Φυσική Χημεία Βιολογία Σύνολο
1 Π.Π. Λύκειο Αναβρύτων 97 81 98 276 1ο Βραβείο
2 Αμερικανικό Κολέγιο Ελλάδος 99 77 91 267 2ο Βραβείο
3 Α Αρσάκειο ΓΕΛ Ψυχικού 94 78 88 260 3ο Βραβείο
4 Σχολή Μωραΐτη 94 64 90 248
5 4ο ΓΕΛ Χαλανδρίου 64 85 93 242
6 Κολέγιο Αθηνών 78 85 79 242

(Οι 2 πρώτοι θα συμμετάσχουν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό EUSO 2015)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΠΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΕΚΦΕ ΝΕΑΣ ΙΟΝΙΑΣ.

(Οι 2 πρώτοι θα συμμετάσχουν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό EUSO 2015)